Czego pierwszoklasista może spodziewać się przychodząc na swoje pierwsze zajęcia w Blue Pencil?

Drodzy rodzice i świeżo upieczeni pierwszoklasiści, chcemy wam przekazać kilka bardzo ważnych informacji.

Naszym pierwszym i najważniejszym celem jest sprawienie by uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, polubili język angielski. Chcemy rozbudzić w nich ekscytację i radość z przychodzenia na lekcje. Chcemy, żeby czuli się w Blue Pencil komfortowo, zarówno w sali jak i poza nią.

Trzeba pamiętać, że zajęcia z native speakerem to dla dziecka zderzenie z osobą, którą zupełnie nie mówi po polsku. Z tym mogą, choć nie muszą, wiązać się obawy: co jeśli nie zrozumiem nic co mówi do mnie nauczyciel? Co jeśli ja nie zostanę zrozumiany?

Rozwiewamy obawy i wątpliwości

Odpowiadamy więc, że to absolutnie normalne, że nie będziecie rozumieć wiele. To jednak nie przeszkodzi wam w tym by dobrze bawić się na zajęciach, jednocześnie osłuchując się z językiem. W salach lekcyjnych nasi nauczyciele tworzą przyjazną atmosferę, w której każde dziecko ma czuć się bezpiecznie. U nas można popełniać błędy, bo na nich się uczymy. Można czegoś nie rozumieć, bo jesteśmy tu przecież po to by wspólnie się uczyć. Małymi krokami, lekcja po lekcji, nasi najmłodsi uczniowie zdobywają nowe umiejętności i rozumieją coraz więcej. Trzeba jednak pamiętać, że taka nauka wymaga czasu.

Nasi nauczyciele mają ogromne doświadczenie w pracy z maluchami i znają sposoby na łatwą i skuteczną komunikację. Na zajęciach sporo się ruszamy, rysujemy i śpiewamy, a każdy nauczyciel potrafi przekazywać polecenia w sposób jasny i zrozumiały dla każdego.

Trzeba też pamiętać, że dla native speakera, który nie mówi po polsku obawa przed byciem niezrozumianym to uczucie bardziej niż znajome. Takie zrozumienie perspektywy ucznia przez nauczyciela to dodatkowy plus, który pozytywnie wpływa na atmosferę w klasie.

Przychodząc na zajęcia do Blue Pencil pamiętajcie więc o kilku ważnych sprawach:

  • - u nas uczniowie zawsze mogą poprosić o pomoc;
  • - umiejętności przychodzą z czasem, pozwalajcie sobie na błędy, bądźcie cierpliwi oraz życzliwi dla siebie i innych;
  • - na naszych zajęciach uczniowie nie są karani za niewiedzę czy zrobienie błędu.