Szukasz kursu języka angielskiego, który w końcu nauczy Cię sprawnie i poprawnie mówić w tym języku?
Szkoła Blue Pencil Warszawa Bemowo czeka na Ciebie!

Nieważne dla nas, ile masz lat, w jakiej branży działasz i czy uczyłeś się angielskiego do tej pory. Potrzebna ci nauka angielskiego od podstaw, nauka angielskiego po 50-tce, kurs angielskiego do pracy lub do zdania FCE i CAE? U nas znajdziesz coś dla siebie!

Szanujemy twój czas, dlatego stosujemy podejście leksykalne, dzięki czemu nasze zajęcia mają przede wszystkim charakter praktyczny. I chociaż nauka angielskiego nie może obejść się bez gramatyki, dla nas najważniejsza jest możliwość porozumiewania się w tym języku.

Przyjdź do szkoły Blue Pencil na Bemowie i przekonaj się, że kurs angielskiego może być skuteczny, nowoczesny i przyjazny!


Poniżej znajdziesz informacje o naszych grupach. Nie jesteś pewien, jaki poziom wybrać? Jeśli nie znasz swojego poziomu to skontaktuj się z nami, doradzimy i dobierzemy właściwą grupę.

 

FAQ Kursy dla dorosłych

Zebraliśmy tu kilka najczęściej zadawanych pytań. Jeśli masz jakiekolwiek inne wątpliwości, skontaktuj się z nami - rozwiejemy je wszystkie!

Czy wszystkie lekcje prowadzone są przez native speakera?

Tak - w Blue Pencil uczą wyłącznie native speakerzy pochodzący m.in. z Wlk. Brytanii, USA, RPA i Australii. 

Tu możesz poznać nas bliżej.

Czy na zajęciach mówi się po polsku?

Nie – zajęcia od pierwszej do ostatniej minuty prowadzone są po angielsku.

Czy mogę dołączyć w trakcie roku? Jeśli tak, to czy nie będzie to dla mnie problem?

Możesz! Po pierwsze, dokładnie zdiagnozujemy twój poziom, żebyś miał pewność, że dołączasz do odpowiedniej grupy.

Po drugie, w Blue Pencil uczymy zupełnie inaczej niż w szkole publicznej. Ćwiczymy umiejętności, a nie zakuwanie wiedzy. Dołączając do grupy, umiejętności już masz – wszystko inne jest kwestią praktyki.

Czy korzystamy z podręczników?

W większości przypadków tak. Podręcznik jest bazą naszego kursu i stanowi jego szkielet, ALE nasze kursy to dużo, dużo więcej!

Na każde zajęcia nasi nauczyciele przygotowują mnóstwo dodatkowych materiałów, dzięki którym nauka nie jest monotonna, a większość lekcji to i tak przecież konwersacje. Gwarantujemy, w Blue Pencil nie będziesz czuć się jak na wykładzie.

Czy są kartkówki lub sprawdziany w trakcie roku?

To ciężki temat, bo z jednej strony nie chcemy wrzucać Was w sztywne, szkolne ramy, a z drugiej nie wyobrażamy sobie nie kontrolować waszych postępów – w końcu jesteście tu po to, by zdobywać nowe umiejętności!

Mamy więc rozwiązanie – po każdym przerobionym rozdziale w książce nauczyciel zada wam zrobienie testu sprawdzającego jako pracę domową. Postarajcie się zrobić go na spokojnie, bez pośpiechu i w swoim czasie. Na kolejnych zajęciach wraz z nauczycielem przejdziecie przez odpowiedzi i omówicie najtrudniejsze kwestie.

Czy zadawane są prace domowe?

To zależy. Czasami nauczyciel poprosi cię o wykonanie jakiegoś krótkiego zadania, ale jeśli nie uda ci się go zrobić, to świat się nie zawali. Wiemy, że jesteś zajęty, masz dużo obowiązków, dlatego większość nauki ma odbywać się u nas w sali.

Czy i jak nauczę się gramatyki z native speakerem?

Nauczysz się! Stawiamy na praktyczną naukę języka angielskiego – ucząc jego zastosowania, a nie sztywnych reguł. Nie bój się mówić, bo trening czyni mistrza. Znajomość gramatyki przyjdzie z czasem sama, dzięki zapamiętywaniu pełnych wyrażeń.

Jak wyglądają zajęcia?

Najważniejsze co musisz wiedzieć, to że na naszych zajęciach od pierwszej do ostatniej minuty mówisz po angielsku. Podręcznika i innych materiałów używamy do wprowadzenia nowego słownictwa i struktur gramatycznych.

Zadaniem nauczyciela jest stworzenie atmosfery sprzyjającej rozmowie i kontekstu do niej. Dzięki temu nauczysz się nowego słownictwa i struktur gramatycznych w prawdziwych, a nie książkowych sytuacjach. Jako uczeń, na każdej lekcji, będziesz mógł ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Czy mogę dołączyć do lekcji zdalnie?

Tak - jeśli jesteś uczniem indywidualnym lub w grupie do 2 osób i na co dzień uczysz się stacjonarnie. Pamiętaj, żeby poinformować o tym biuro najpóźniej 2h przed lekcją.

Jeśli czujesz, że lekcje online lepiej odpowiadają twoim potrzebom, sprawdź naszą ofertę zajęć online.

Czy mogę mieć zajęcia w formacie innym niż proponujecie na stronie?

Pewnie! Skontaktuj się z nami, a znajdziemy idealne rozwiązanie.