Potrzebny Ci kurs języka angielskiego, dzięki któremu nareszcie zaczniesz sprawnie i poprawnie mówić po angielsku?
Szkoła Blue Pencil Warszawa Śródmieście czeka na Ciebie!

Nieważne, jak długo, gdzie i czy w ogóle uczyłeś się angielskiego do tej pory. Szukasz kursu angielskiego dla dorosłych od podstaw, dla uczniów po 40-tce albo do rozwijania swojego biznesu i kariery zawodowej? W Blue Pencil na warszawskim Śródmieściu znajdziesz kurs dla siebie!

Stawiamy na multikulturowość i praktyczność, dlatego w naszej szkole znajdziesz wykwalifikowany, międzynarodowy team lektorów, a zamiast nacisku na naukę gramatyki, podejście leksykalne. Przekonaj się, że kurs angielskiego może być nowoczesny, skuteczny i przyjazny!

Nie wiesz, jaki poziom zaawansowania odpowiada Twoim umiejętnościom? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać właściwą grupę.


Poniżej znajdziecie informacje o naszych grupach. Jeśli nie znasz swojego poziomu to skontaktuj się z nami, doradzimy i dobierzemy właściwą grupę.

 

FAQ Kursy dla dorosłych

Zebraliśmy tu kilka najczęściej zadawanych pytań. Jeśli masz jakiekolwiek inne wątpliwości, skontaktuj się z nami - rozwiejemy je wszystkie!

Czy wszystkie lekcje prowadzone są przez native speakera?

Tak - w Blue Pencil uczą wyłącznie native speakerzy pochodzący m.in. z Wlk. Brytanii, USA, RPA i Australii. 

Tu możesz poznać nas bliżej.

Czy na zajęciach mówi się po polsku?

Nie – zajęcia od pierwszej do ostatniej minuty prowadzone są po angielsku.

Czy mogę dołączyć w trakcie roku? Jeśli tak, to czy nie będzie to dla mnie problem?

Możesz! Po pierwsze, dokładnie zdiagnozujemy twój poziom, żebyś miał pewność, że dołączasz do odpowiedniej grupy.

Po drugie, w Blue Pencil uczymy zupełnie inaczej niż w szkole publicznej. Ćwiczymy umiejętności, a nie zakuwanie wiedzy. Dołączając do grupy, umiejętności już masz – wszystko inne jest kwestią praktyki.

Czy korzystamy z podręczników?

W większości przypadków tak. Podręcznik jest bazą naszego kursu i stanowi jego szkielet, ALE nasze kursy to dużo, dużo więcej!

Na każde zajęcia nasi nauczyciele przygotowują mnóstwo dodatkowych materiałów, dzięki którym nauka nie jest monotonna, a większość lekcji to i tak przecież konwersacje. Gwarantujemy, w Blue Pencil nie będziesz czuć się jak na wykładzie.

Czy są kartkówki lub sprawdziany w trakcie roku?

To ciężki temat, bo z jednej strony nie chcemy wrzucać Was w sztywne, szkolne ramy, a z drugiej nie wyobrażamy sobie nie kontrolować waszych postępów – w końcu jesteście tu po to, by zdobywać nowe umiejętności!

Mamy więc rozwiązanie – po każdym przerobionym rozdziale w książce nauczyciel zada wam zrobienie testu sprawdzającego jako pracę domową. Postarajcie się zrobić go na spokojnie, bez pośpiechu i w swoim czasie. Na kolejnych zajęciach wraz z nauczycielem przejdziecie przez odpowiedzi i omówicie najtrudniejsze kwestie.

Czy zadawane są prace domowe?

To zależy. Czasami nauczyciel poprosi cię o wykonanie jakiegoś krótkiego zadania, ale jeśli nie uda ci się go zrobić, to świat się nie zawali. Wiemy, że jesteś zajęty, masz dużo obowiązków, dlatego większość nauki ma odbywać się u nas w sali.

Czy i jak nauczę się gramatyki z native speakerem?

Nauczysz się! Stawiamy na praktyczną naukę języka angielskiego – ucząc jego zastosowania, a nie sztywnych reguł. Nie bój się mówić, bo trening czyni mistrza. Znajomość gramatyki przyjdzie z czasem sama, dzięki zapamiętywaniu pełnych wyrażeń.

Jak wyglądają zajęcia?

Najważniejsze co musisz wiedzieć, to że na naszych zajęciach od pierwszej do ostatniej minuty mówisz po angielsku. Podręcznika i innych materiałów używamy do wprowadzenia nowego słownictwa i struktur gramatycznych.

Zadaniem nauczyciela jest stworzenie atmosfery sprzyjającej rozmowie i kontekstu do niej. Dzięki temu nauczysz się nowego słownictwa i struktur gramatycznych w prawdziwych, a nie książkowych sytuacjach. Jako uczeń, na każdej lekcji, będziesz mógł ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Czy mogę dołączyć do lekcji zdalnie?

Tak - jeśli jesteś uczniem indywidualnym lub w grupie do 2 osób i na co dzień uczysz się stacjonarnie. Pamiętaj, żeby poinformować o tym biuro najpóźniej 2h przed lekcją.

Jeśli czujesz, że lekcje online lepiej odpowiadają twoim potrzebom, sprawdź naszą ofertę zajęć online.

Czy mogę mieć zajęcia w formacie innym niż proponujecie na stronie?

Pewnie! Skontaktuj się z nami, a znajdziemy idealne rozwiązanie.